تاریکی در دنیای بی‌کلمه است

به گزارش روابط‌عمومی انجمن صنفی کارگری داستان‌نویسان استان تهران، این انجمن طی نامه‌ای به وزیر ارشاد با توصیف نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به‌عنوان مهمترین اتفاق حوزه‌ نشر کشور نسبت به ممنوعیت توزیع چند اثر داستانی و غیرداستانی در این نمایشگاه انتقاد کرد.

متن کامل نامه انجمن صنفی داستان‌نویسان تهران به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

با سلام

متاسفانه با خبر شدیم در آستانه‌ی مهمترین اتفاق حوزه‌ی نشر کشور، یعنی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، همچون سال‌های گذشته دستور عدم توزیع چند اثر داستانی (و البته غیرداستانی) در نمایشگاه داده شده است.

چنین تصمیم‌هایی همواره یادآور خراش‌هایی است که هر کدام خاطره‌ای مخدوش از اراده‌هایی را به ذهن متبادر می‌کند که میل مفرطی به راندن نویسندگان از بین مردم دارد. بیش از همه‌ی این زخم‌ها، ممیزی است که ریشه می‌خشکاند. بین نویسنده و خواننده‌اش، به خیال نگهبانی از آن چه روشنایی می‌پنداریم دیوار می‌کشیم اما غافل که تاریکی در دنیای بی‌کلمه است که ناغافل، آن قدر هیولاساز می‌شود تا کل خانه را در خود فرو ‌کشد.

انجمن صنفی داستان‌نویسان استان تهران ضمن پافشاری بر موضع همیشگی خود مبنی بر مخالفت با هرگونه ممیزی غیرقانونی، (چه قبل و چه بعد از چاپ) مراتب اعتراض شدید خود را با این گونه تصمیم‌ها که مخالف قوانین موضوعه کشور است، اعلام می‌دارد و پیگیری مطالبات صنفی نویسندگان عضو و غیرعضو را حق قانونی خود می‌داند.

, , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
question